Środek do czyszczenia kostki brukowej

Środek do czyszczenia kostki brukowej
Kostka brukowa to powszechnie wybierany materiał na podłoże w ogrodzie czy wokoło domu. Ma wiele zalet, gdyż cechuje ją wyjątkowa trwałość, odporność i łatwość w montażu. Niestety jednak z biegiem czasu kostka może ulec zabrudzeniu. Warto czyścić ją przy pomocy dedykowanych środków, aby jak najdłużej zachować jej oryginalną barwę i nie naruszać struktury.
Środek do czyszczenia kostki brukowej znaleźć można w drogeriach, sklepach ogrodniczych, sklepach budowlanych oraz wielu marketach i dyskontach. Cena preparatu mieści się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.
Aby umyć kostkę bez preparatów chemicznych dobrym rozwiązaniem może okazać się karcher, który czyści samą wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem.
Z kolei trawę oraz chwasty wyrastające z łączeń najlepiej na samym początku wyrwać ręcznie, a następnie delikatnie spryskać wrażliwe miejsca preparatem zapobiegającym porastaniu chwastów.
Wiele wskazówek i praktycznych porad znaleźć można na tematycznych grupach na portalach społecznościowych oraz na popularnych forach. Dobrą alternatywą dla kostki mogą być również betonowe płyty.

About author

Related Articles